Kora Balta 25 gadu jubilejas koncerts, ieeja ar ielūgumiem

Kora Balta 25 gadu jubilejas koncerts, ieeja ar ielūgumiem

1 June, 17:00
Kāda Latvija ir vajadzīga pasaulei un kāda pasaule ir vajadzīga Latvijai? (REĢISTRĀCIJA BEIGUSIES) Lasīšana Kora Balta 25 gadu jubilejas koncerts, ieeja ar ielūgumiem 2 minūtes

1. jūnijā plkst.17.00 kultūrtelpā  Ola Foundation notiks Latvijas Universitātes kora Balta 25 gadu radošās darbības jubilejas koncerts un albuma Gaismas pieskāriens / A Touch of Light atvēršana.

Koris Balta ir daudzu starptautisko konkursu laureāts, viens no labākajiem koriem Latvijā, Vispārējo latviešu Dziesmu svētku kora konkursa fināla Lielās balvas (2013) un 1. vietas (2023, 2018) ieguvējs. Interkultur organizācijas Pasaules sieviešu koru reitingā, koris Balta pašlaik ieņem 9. vietu. Kori 1999.gadā dibinājusi tā mākslinieciskā vadītāja un diriģente, Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Dr.paed. Māra Marnauza.

Albumā Gaismas pieskāriens ieskaņoti deviņi, īpaši korim Balta veltīti, komponista Andra Sējāna Dabas koncertzāles darbi. Šī ir pilnīgi atšķirīga kora Balta koncertprogramma, kurā pašas kora dziedātājas ne tikai dzied līdz pat 12 balsīgas nošu partitūras, bet arī spēlē dažādus mūzikas instrumentus – akordeonu, vijoli, altu, akustisko ģitāru, blokflautu, flautu, zvanus, dažādus perkusiju instrumentus.

Diriģente Māra Marnauza: “Jaundarbi ir ne tikai oriģināls kora repertuāra papildinājums, bet arī neparasta, interesanta un muzikāli skaista programma kā klausītājiem, tā arī pašām kora dziedātājām, kas lieliski iederas un ir baudāma ziedošajā pavasara laikā.”

Albuma vāka dizainu radījusi māksliniece Dina Ābele, kuras gleznā attēlota trīs lapiņu āboliņš, kas simbolizē Svēto Trīsvienību. Mūzikas satura centrā ir dabas tēma – zeme, debess, jūra, kalni, rasa, vējš, lietus, augi, dabas saudzēšana, ekoloģija.

Albuma Gaismas pieskāriens / A Touch of Light / Choir Balta ieraksti ir klausāmi visās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Ieeja 1. jūnija koncertā ar ielūgumiem.