Popkultūrā rodamie sieviešu tēli nes sev līdzi virkni asociāciju gan par laikmetu, gan stilu, kā arī iezīmē norādes uz vēsturisko kontekstu. Izstādes koncepcija paredz citu atskaites punktu; šoreiz identitātes meklējumi attiecināmi uz pilsētas vidi – Rīgu.
Dažādu laikmetu un kultūru skaistuma ideāli, ko iemiesojušas dievietes Venera un Afrodīte, kristietībā Jaunava Marija vai konkrētas personības tālākā un tuvākā pagātnē – Madame de Pompadour, Amēlija Erharte, Džozefīne Beikere, Merilina Monro, princese Diāna, Pamela Andersone –, dievietes, slavenības un pat geiša Čo-Čo-sana iemājojušas mums tik zināmās Rīgas pilsētas vidē.
Izstādes koncepcijas autore, tēlniece un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Olga Šilova skaidro, ka izstādes galvenā tēma ir Rīga: “Veidojot falsificēto fotoreportāžu par slaveno dāmu vizītēm Latvijas galvaspilsētā, gribēju panākt jaunu Rīgas pilsētas redzējumu, liekot skatītājam izjust realitātes nobīdi un saskatīt Rīgas ielās un skvēros gabaliņu no Amerikas, Japānas, Francijas, Anglijas vai Indijas. Kanonisko sieviešu fantomi suģestē un vienlaicīgi mulsina, aktualizē piederības un identitātes tēmas. Rodas jautājums – kādas kultūras liecības un pieminekļus atstās mūsu laikmets, un kādus vaibstus Rīga iegūs nākotnē?”
Izstādes koncepcijas autore: Olga Šilova, www.olgasilova.lv
Fotogrāfs: Jānis Deinats
Grafika: Viesturs Staņislavskis
Sievietes – dažādu laikmetu un kultūru skaistuma ideāli / fotosesijas vietas Rīgas pilsētvidē
- Amēlija Erharte / Spilvas lidostas laukums.
- Afrodīte / Jūrmalas pludmale.
- Princese Diāna / Brīvības piemineklis.
- Pārvatī / Daugavas krasts, Nacionālā bibliotēka.
- Pamela Andersone / Viesnīca “Latvija”.
- Madame de Pompadour / Kinoteātris “Rīga”.
- Merilina Monro / Vecrīga.
- Čo-Čo-sana / Arkādijas parks.
- Džozefīne Beikere / Art Deco stila kiosks Aspazijas bulvāra un Krišjāņa Barona ielas krustojums.
- Jaunava Marija / Sv. Franciska baznīca.