Lienes Kinčas solokoncerts
Riharda Vāgnera skaistākās dziesmas un ārijas
Pianiste Ērika Millere
26. aprīļa vakarā plkst.19.00 kultūrtelpa Ola Foundation piedāvā neaizmirstamu tikšanos ar izcilo operdziedātāju, soprānu Lieni Kinču, kuras meistarība un balss spēks ir saviļņojis klausītājus uz pasaules lielākajām skatuvēm. Šajā koncertā Liene Kinča aicinās doties emocionālā ceļojumā cauri Riharda Vāgnera ģeniālajai mūzikai.
Liene Kinča ir izcila Vāgnera mūzikas izpildītāja, kuras balss un mākslinieciskais dziļums atklājas komponista visprasīgākajās lomās. Viņas vokālā meistarība, izteiksmīgais balss tembrs un spēja atklāt Vāgnera mūzikas emocionālo un dramatisko dziļumu padarījuši viņu par vienu no šī repertuāra izcilākajām izpildītājām mūsdienās.
Vakaru īpašu padarīs arī pianiste un koncertmeistare Ērika Millere, kura ir pazīstama kā izcila vokālās mūzikas pavadītāja un spilgta klavierspēles māksliniece.
Koncerts tiks veidots divās daļās – ar jutekliskajām Vēzendonkas dziesmām, kas ir piepildītas ar mīlestības un ilgu tēmām, un ar Vāgnera operu ārijām, kurās atklājas komponista dramatiskās stāstu līnijas un emociju dziļums.
Programma
- daļa – Vēzendonkas dziesmas
Šīs liriskās un dziļi emocionālās dziesmas ir viena no Vāgnera personiskākajām un skaistākajām daiļrades virsotnēm, kas atspoguļo mīlestības, ilgu un dabas skaistuma tēmas. Tās ievērojamas ar izteiksmīgām melodijām un bagātīgu harmoniju.
- Der Engel (Eņģelis)
- Stehe still! (Apstājies!)
- Im Treibhaus – Studie zu Tristan und Isolde (Siltumnīcā – skices no Tristans un Izolde)
- Schmerzen (Sāpes)
- Träume – Studie zu Tristan und Isolde (Sapņi– skices noTristans un Izolde)
- daļa – Vāgnera operu ārijas
Vienas no spilgtākajām un iespaidīgākajām Vāgnera operu ārijām, kas izceļ mīlestības, ilgu un cilvēcības tēmas. Šie skaņdarbi būs neaizmirstams piedzīvojums ikvienam klasiskās mūzikas cienītājam.
- Die Feen, Wie muss ich doch beklagen (Ak, kā lai es žēlojos)
- Das Liebesverbot, Welch wunderbar Erwarten (Kādas brīnišķīgas gaidas)
- Tannhäuser, Dich teure Halle (Tev, dārgā svētku pils)
- Allmächt'ge Jungfrau hör mein Flehen! (Visuvarenā Jaunava, sadzirdi manu lūgumu!)
- Der Ring des Nibelungen, Die Walküre, Der Manner Sippe (Vīru cilts dziesma)
- Lohengrin, Einsam in trüben tagen (Vientuļš skumjās dienās)
- Tristan und Isolde, Mild und leise (Maigi un klusi)
Koncerts divās daļās. Starpbrīdis 30 minūtes.
Viesi aicināti ierasties no plkst.18.15 uz glāzi sagaidīšanas vīna un aktuālo mākslas izstāžu apskati.
BIO
Liene Kinča
Liene Kinča ir viena no Latvijas ievērojamākajām operdziedātājām, kuras mākslinieciskais sniegums novērtēts ar vairākiem prestižiem apbalvojumiem. Viņa divkārt – 2011. un 2013. gadā – saņēmusi Latvijas Gāzes gada balvu operai kā labākā operas soliste, bet 2011. gadā viņai piešķirta arī korporācijas Tālavija profesora Paula Saksa balva. Viņa ir dziedājusi prestižos opernamos visā pasaulē. 2024.gada pavasarī dziedātāja izcēlās ar starptautiski augsti novērtētu Izoldes lomu Vāgnera operā Tristans un Izolde Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī. Venēcijas Teatro La Fenice, Flāmu operā Antverpenē un Ģentē, kā arī Theater an der Wien viņas interpretācijas ir aizrāvušas klausītājus un kritiķus, apliecinot viņas vokālo meistarību un spēju iedziļināties Vāgnera muzikālajā pasaulē.
Liene Kinča dziedāšanu apguvusi pie Margaritas Gruzdevas un 2006. gadā absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju Sergeja Martinova klasē. Savu vokālo meistarību viņa pilnveidojusi pie izcilām pedagoģēm, tostarp Irēnas Milkevičutes, Ingrīdas Kaizerfeldes un Deivida Džounsa.
Latvijas Nacionālajā operā Liene Kinča debitēja 2005. gadā, atveidojot Karolkas lomu Leoša Janāčeka operā Jenūfa. Viņas radošais repertuārs ietver plašu lomu klāstu, tostarp Amēliju Džuzepes Verdi operā Masku balle, Kņazi Antonīna Dvoržāka Nāra, titullomu Džakomo Pučīni viencēlienā Māsa Andželika, Džordžetu viencēlienā Apmetnis, titullomas Verdi Aīdā un Pučīni Toskā, Abigailu Verdi Nabuko, Lizu Pētera Čaikovska Pīķa dāmā, kā arī vairākas lomas Riharda Vāgnera operās – Zīglindi Valkīrā, Gutruni, Trešo Norni un Voglindi Dievu mijkrēslī, Elizabeti Tanheizerā.
Ērika Millere
Ērika Millere ir izcila pianiste un koncertmeistare, kuras daudzpusīgā muzikālā karjera aptver gan klavierspēli, gan vokālās mūzikas pavadījumu. Viņa savas karjeras laikā sadarbojusies ar daudziem ievērojamiem māksliniekiem, saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus un apbūrusi klausītājus ar savu izcilo spēju izcelt gan mūzikas smalkumu, gan dramatismu.
Mūziķe dzimusi Rēzeknē, mācību gaitas uzsākusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, vēlāk turpinot studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā klavieru specialitātē. Bakalaura grādu Ērika ieguvusi asoc. prof. Jura Žvikova un prof. Jura Kalnciema klasē, ar izcilību absolvējusi akadēmijas maģistrantūru, prof. Daces Kļavas klavierpavadījuma klasi.
Viņas profesionālā izaugsme papildināta meistarklasēs pie izciliem pedagogiem, tostarp prof. A. Novosovskas (Polija), prof. Aleksandra Bondurjanska (Ukraina), prof. Filipa Mola (Austrija) un prof. Valtera Mūra (Austrija).
Ērika Millere ir guvusi atzinību par savu interpretāciju, tostarp 2022. gadā kopā ar baritonu Rihardu Milleru viņa tika nominēta Lielajai Mūzikas balvai kategorijā Par izcilu interpretāciju par Franča Šūberta vokālo ciklu Ziemas ceļojums.
Pianistes meistarība ir vairākkārt apbalvota starptautiskos konkursos. Viņa ir saņēmusi Starptautiskā Klaudijas Taevas Jauno operdziedātāju konkursa diplomu kā labākā koncertmeistare (2015. un 2022. gadā) un bijusi konkursa oficiālā pianiste 2017. gadā. 2015. gadā viņa saņēmusi IV Starptautiskā Jāzepa Vītola vokālistu konkursa diplomu kā labākā koncertmeistare.
Līdztekus darbam Latvijas Nacionālajā operā un baletā Ērika Millere aktīvi piedalās koncertdzīvē, veidojot daudzveidīgas programmas un sadarbojoties ar dažādiem māksliniekiem. Viņa uzstājas kopā ar LNO solistiem, tostarp Rihardu Milleru, Rinaldu Kandalincevu, Jūliju Vasiļjevu, Ingu Šļubovsku-Kancēviču un Ilzi Grēveli-Skaraini. Kopā ar Rihardu Milleru un Jūliju Semjonovu viņa ir ieskaņojusi ierakstus Radio 3 Klasika fondiem.