18. decembrī plkst. 19:00 Kultūrtelpā Ola Foundation notiks unikāls un izsmalcināts koncerts, kurā pirmo reizi uz vienas skatuves duetā satiksies divas spožas, pasaulē atzītas zvaigznes - izcilais latviešu pianists Daumants Liepiņš un čelliste Margarita Balanas.
Daumants Liepiņš guvis starptautisku atzinību ar savu dziļi izjusto un tehniski nevainojamo sniegumu, un uzvarot prestižos konkursus, tostarp Vendome balvu Verbjē festivālā un Maria Canals konkursu Barselonā, tiek dēvēts par vienu no savas paaudzes izcilākajiem pianistiem.
Margarita Balanas, pazīstama ar savu virtuozitāti un izsmalcināto stilu, ir iemantojusi klausītāju mīlestību un augstas atsauksmes visā pasaulē kā viena no mūsdienu ievērojamākajām čellistēm.
Viņu muzikālā ķīmija uz skatuves sola būt tikpat maģiska kā paši skaņdarbi, kas tiks izpildīti. Programmā būs dzirdami klasiķu Ludviga van Bēthovena un Kloda Debisī meistardarbi, kurus noslēgs Cēzara Franka neaizmirstamā sonāte. Bēthovena monumentālais spēks, Debisī impresionistiskās noskaņas un Franka kaislīgais romantisms šajā vakarā saplūdīs vienā harmoniskā veselumā, radot neaizmirstamu emocionālo un estētisko pieredzi.
Šis duets ir ne tikai divu izcilu talantu satikšanās, bet arī neaizmirstams kultūras notikums, kas sola iepriecināt gan izsmalcinātas mūzikas gardēžus, gan ikvienu, kurš vēlas piedzīvot mūzikas spēku.
Biļetes pieejamas ierobežotā skaitā – nepalaidiet garām iespēju būt daļai no šī izcilā vakara!
Koncerts 2 daļās ar 30 minūšu starpbrīdi. Viesus laipni aicinām ierasties no plkst. 18:15, lai baudītu glāzi sagaidīšanas vīna un aplūkotu aktuālās izstādes kultūrtelpā.
BIO
Pianists Daumants Liepiņš ir viens no savas paaudzes spožākajiem mūziķiem, kuru prestižais nozares žurnāls Pianist ierindojis starp četriem pianistiem, kas noteikti jādzird. Starptautisku ievērību ieguva, uzvarēdams Marijas Kanalsas pianistu konkursā (2019), Ziemeļvalstu pianistu konkursā, Džordžes Enesku Starptautiskajā pianistu konkursā, izcīnīdams 2.vietu, iegūdams Žorža Leibensona balvu Starptautiskajā Ženēvas pianistu konkursā (2018) un Verbjē festivāla Vendome balvu (2019), un finālista laurus prestižajā Gēzas Andas konkursā Šveicē. Daumants Liepiņš ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks 2017”.
Daumanta interpretāciju kaisme un aizrautība ne tikai savaldzina, bet arī pārliecina - viņa domas un skaņdarba redzējums ir vienmēr skaidrs un patiess. Emocijas un dinamiskās gradācijas viņa spēlē var sasniegt galējās robežas, tomēr daudzslāņainajā formas reljefā vienmēr priecē arī intīmi liriskas atkāpes un reminiscences. Tā vien šķiet, ka pianistam ir svarīgi ne tikai apgūt tekstu, bet aizrakties līdz tā dziļākajai būtībai, atklāt tā virsuzdevumu un vēsti.
Kā solists Daumants ir uzstājies ne tikai ar Latvijas Nacionālo simfonisiko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, bet arī ar Karalisko Liverpūles filharmonisko orķestri, Cīrihes Tonhalles simfonisko orķestri, Helsingborgas simfonisko orķestri, Flāmu simfonisko orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas Nacionālo simfonisko orķestri, Kauņas simfonisko orķestri, lielākajiem Spānijas simfoniskajiem orķestriem.
Daumanta debijas albums "Rahmaņinovs. Zemzaris" saņēma augstu novērtējumu The Guardian, BBC un citos medijos, kā arī nesen ir ierakstīts jauns "Naxos" albums ar Solēra sonāšu interpretācijām.
Daumants piedāvā arvien jaunas koncertprogrammas klausītājiem koncertzālēs gan Latvijā, gan ārpus tās.
Čelliste Margarita BALANAS ir viena no spožākajām savas paaudzes jaunajām čellistēm. Margarita ir vairāku starptautisku konkursu laureāte un fondu stipendiāte - apbalvota ar prestižo ABRSM stipendiju, Martin Music Scholarship Fund stipendiju un Karaliskās Mūzikas akadēmijas divsimtgades stipendiju, lai 2021. gadā ieskaņotu savu debijas albumu izdevniecībā Linn Records. Saņēmusi nomināciju Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mūziķis 2018”.
Margarita ir uzstājusies prestižākajās koncertzālēs visā pasaulē - Carnegie Hall, Berliner Philharmonie, Royal Festival Hall, Wigmore Hall, Fondation Louis Vuitton, Walt Disney Hall u.c., muzicējot kopā ar tādiem slaveniem orķestriem kā Minhenes Filharmoniskais orķestris, Barselonas simfoniskais orķestris, Sinfonietta Rīga, Saarbrücken simfoniskais orķestris un Deutsche Philharmonie Merck, kā arī piedalījusies atzītajos festivālos kā Dresdner Musikfestspiele un PiatigorskyStarptautiskajā čellu festivālā. Margarita ir atzīta viesmāksliniece Classic FM, Scala Radio, un BBC Radio 3 In Tune.
Viņas debijas albums ar Saint-Saëns“Čellu koncertu Nr.1” ir iekļauts prestižajos Apple Music atskaņošanas sarakstos, piemēram, Classical You Must Hear This Mont un Women in Classical Music. Viņa ir devusies turnejā pa ASV un Eiropu ar vijolnieci Anne-Sophie Mutter, un kopā izdeva albumu ar Deutsche Grammophon.
Pašlaik, 23/24 sezonā Margarita ir asistējošā diriģente Paavo Järvi un Tonhalle-Orchester Zürich un ir saņēmusi ielūgumu pagarināt savu pozīciju 24/25 sezonai. Viņa ir ANONIMI orķestra un labdarības organizācijas diriģente un dibinātāja. Diriģējusi Tonhalle-Orchester Zürich, Orquestra do Algarve, Royal Academy of Music Symphony Orchestra un Baltic Sea Philharmonic.
Šīs sezonas nozīmīgie notikumi ietver Šūmaņa koncertu izpildījumus ar Deutsche Philharmonie Merck un diriģentu Ben Palmer. Viņa iesāka sezonu 24/25, diriģējot Tonhalle-Orchester Zürich un strādājot ciešā sadarbībā ar Īslandes komponisti Annu Thorvaldsdottir.
Margarita spēlē ar 1849. gada Charles-Adolphe Gand Auguste Tolbecque čellu. Camille Saint-Saëns uzrakstīja un novēlēja savu pirmo čella koncertu Auguste Tolbecque, kurš to pirmatskaņoja uz šī instrumenta 1873. gadā.
Margarita Balanas turpina attīstīt un bagātināt klasiskās mūzikas pasauli un tiek uzskatīta par “jaunāko balsi sarunā, kā klasiskā mūzika varētu izskatīties nākotnē” (The Arts Desk).