MAKSIMS BUSELS AR ARTURA MASKATA MŪZIKAS PROGRAMMU (IZPĀRDOTS)

MAKSIMS BUSELS AR ARTURA MASKATA MŪZIKAS PROGRAMMU (IZPĀRDOTS)

23 August, 19:00 | Ola Foundation
Kora Balta 25 gadu jubilejas koncerts, ieeja ar ielūgumiem Reading MAKSIMS BUSELS AR ARTURA MASKATA MŪZIKAS PROGRAMMU (IZPĀRDOTS) 2 minutes
23. augustā plkst. 19.00 kultūrtelpā Ola Foundation ar īpašu Artura Maskata mūzikas programmu viesosies pazīstamais un skatītāju iemīļotais aktieris Maksims Busels.

Koncertā skanēs Artura Maskata dziesmas ar Jāņa Raiņa un Aspazijas, Aleksandra Čaka un Māras Zālītes vārdiem. 

Kā īpašs šī koncerta vakara notikums izskanēs Artura Maskata pirmatskaņojums - dziesmas ar dzejnieka Ērika Ādamsona vārdiem.

Koncerta vakars būs skaists muzikāls ceļojums, piedāvājot klausītājiem iespēju izbaudīt dažādu laikmetu un stilu latviešu dzejas un mūzikas saskaņu. Maksims Busels ar savu harismātisko izpildījumu un izcilām aktiermeistarības prasmēm atklās Artura Maskata kompozīciju dziļumu un nianses.

Koncerts divās daļās. Starpbrīdis 30 minūtes.

Koncerta sākums plkst. 19.00, viesi aicināti ierasties no plkst. 18.15 uz aktuālo izstāžu apskati un vasarīgu sagaidīšanas kokteili. /Atbalstītāji : Ararat, Chocolate corner/

 

BIO

ARTURS MASKATS - viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem, par kura radošās dzīves degpunktu viennozīmīgi var uzskatīt teātra mūziku. Arturs Maskats vairākkārt ieguvis Lielās mūzikas balvu. 2007. gadā saņēmis balvu Lielais Kristaps par mūziku filmai Tumšie brieži, savukārt 2008. gadā ieguvis pirmo vietu oriģināloperu konkursā par operu Valentīna. 2015. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas kultūrā un spilgtu radošo devumu. Artura Maskata mūzika apvieno spriegu emocionalitāti un jūtīgumu. Piecpadsmit gadus (1982-1997) komponists bijis Dailes teātra Mūzikas daļas vadītājs, sacerot mūziku ap 100 uzvedumiem (arī citiem Latvijas teātriem), to vidū leģendārām izrādēm Mūžības skartie, Gesta Berlings, Terēza Rakēna, Vācietis.Novembris.Klavierkoncerts, Tango u.c., par kurām komponists saņēmis neskaitāmus apbalvojumus. Savā radošajā darbībā komponists sacerējis arī simfoniskos, kamermūzikas, kino un opermūzikas darbus. 

MAKSIMS BUSELS – aktieris, teātra skatītājiem ir pazīstams un iemīļots ar tādām lomām kā Grāfs Monte Kristo, Eižens Finks rokoperā Sfinksa (2024), Hamlets un stāstnieks no monoizrādes Leģenda par pianistu. 1900, par kuru bija nominēts kā Gada aktieris Spēlmaņu nakts 2017./2018. Par Hamleta lomu Maksims Busels saņēma skatītāju balvu Spēlmaņu nakts 2022./2023., bet par Eižena Finka lomu nominēts kā Gada aktieris Spēlmaņu nakts 2023./2024. Papildus seriāliem Dzelzs Nervi un Apsūdzēti mīlestībā, kuros Maksims spēlē galvenās lomas.

JĀNIS RUBIKS - kontrabasists, basģitārists, komponists un aranžētājs.  Pārvaldot gan kontrabasu, gan basģitāru, darbojas daudzveidīgā un plašā muzikālājā un žanru spektrā, sākot no džeza un improvizētās mūzikas līdz akadēmiskajai vai populārajai mūzikai.

AUSTRIS KALNIŅŠ - pianists, diriģents un komponists. Kā mākslinieciskais vadītājs, diriģents un kormeistars aktīvi darbojas kormūzikas žanrā. Dziedājis Rīgas kamerkorī Ave Sol. Aktīvi darbojas kā koncertmeistars. Piedalās dažādu žanru projektos - gan akadēmiskās mūzikas, gan populārās mūzikas projektos.