10. maijā plkst. 19.00 kultūrtelpā Ola Foundationar koncertu VIENS VAKARS. DIVI LAIKMETIuzstāsies Trio Fabel - Latvijas mūzikas zvaigžņu trio, - Anna Gāgane (klarnete), Kristaps Bergs(čells), Linda Leine (klavieres). Šo pasaulē atzīto jauno mūziķu koncertdzīve un studijas spraigi aizrit dažādās Eiropas valstīs, tāpēc jo īpašs prieks, ka viņi atraduši laiku, lai visi trīs satiktos savā dzimtenē un priecētu klausītājus īpašā koncertā Ola Foundation mūzikas salonā.
Koncerta programma aptvers divus dažādus laikmetus: romantismu pārstāvēs Ludvigs van Bēthovens, Johanness Brāmss, kā arī šveiciešu komponists Pauls Juons, savukārt vakara īpašais notikums būs komponista Oskara Herliņa jaundarba Three sci-fi stories pasaules pirmatskaņojums, kas veltīts tieši Trio Fabel un klausītājiem atklās šodienas laikmeta skaņu ainavu.
Vakara gaitā skanēs Ludviga van Bēthovena Trio klarnetei, čellam un klavierēm, kas ir komponista jaunības darbs un tiek uzskatīts par galantu skaņdarbu, kura finālā dzirdama jautra melodija, ko tolaik bieži varēja dzirdēt naktīs dziedam uz ielām. No tā arī cēlies skaņdarba neoficiālais nosaukums Gassenhauera trio jeb ielas dziesma. Savukārt Johannesa Brāmsa romantisma piestrāvotais opuss viņam raksturīgā manierē ieraus klausītāju vētrainā emociju virpulī. Šveiciešu komponista Paula Juona Miniatūrasklausītājus ievedīs smeldzīgi elēģiskās noskaņās, piedāvās sajust kaislīgu deju un mesties humoreskas virpulī, līdz visbeidzot ļaus ieslīgt maigā sapņu dūmakā.
Vakara īpašais notikums – komponista Oskara Herliņa jaundarba pirmatskaņojums, kas veltīts tieši Trio Fabel. Ciklu Three sci-fi stories veido trīs savstarpēji kontrastējošas daļas: News For Nobody, The Abyss of The Dark Planes un Toroid of Light.
Trio Fabel uzstājies koncertzālēs Latvijā, Vācijā, Itālijā, kā arī prestižajā Usedomer festivālā Vācijā.
Koncerts divās daļās.
Viesi laipni aicināti ierasties no plkst. 18.15 uz glāzi sagaidīšanas vīna un aktuālo izstāžu apskati.
BIO
Klarnetiste Anna Gāgane saņēmusi Lielo mūzikas balvu kategorijā Jaunais mūziķis, studējusi Lībekas Mūzikas augstskolā, kā arī absolvējusi divas maģistrantūras studijas Bāzeles Mūzikas augstskolā. Anna guvusi panākumus daudzos starptautiskos konkursos, bijusi divkārtēja laureāte un speciālas balvas ieguvēja Jurjānu Andreja starptautiskajā koka pūšaminstrumentu konkursā, ieguvusi Šveices valdības izcilības stipendiju, regulāri uzstājas Latvijā, Vācijā, Šveicē un citviet.
Pianiste Linda Leine pēc studijām Latvijā izglītību turpinājusi Hamburgā, Lībekā un Rostokā un kopš 2010. gada dzīvo un koncertē Vācijā. Ar savu debijas albumu "Šūberts-Stravinskis-Vasks" klavierduetā kopā ar Darju Maršiņinu 2019. gadā tika nominēta prestižai Opus Klassik balvai Vācijā divās kategorijās. Duets koncertējis koncertzālēs Vācijā, Itālijā, Čehijā, ASV, kā arī tika uzaicinātas uz Šūbertiādi Austrijā, lai piedalītos meistarklasēs, ko vadīja klaviermūzikas metrs Andrāšs Šifs. Uzstājoties kopā ar dziedātāju Piu Davilu ieguvusi 3. vietu starptautiskajā konkursā Francis Šūberts un mūsdienu mūzika Grācā, Austrijā 2015. gadā un 1. vietu konkursā Aizliegtā mūzika Šverīnē, Vācijā 2016. gadā. 2022. gadā veikusi Georga Pelēča dubultalbuma ierakstu “Georgs Pelēcis. Seasons”, ko klajā laida ierakstu nams Skani.
Kristaps Bergs 2006. gadā tika uzņemts prestižajā Vīnes Mūzikas un Mākslas Universitātē. Uzstājies daudzās pasaulē prestižākajās koncertzālēs – Kārnegija zālē Ņujorkā, Volta Disneja zālē Losandželosā, Vīnes Musikverein, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Karaliskajā Alberta zālē Londonā un Tokijas Santori zālē. Sadarbojies ar tādiem izciliem māksliniekiem kā Andris Nelsons, Heinrihs Šifs, Ida Hendele, Reinhards Latzko, Natālija Prišepenko, Pēteris Vasks, Džovanni Sollima, Helmuts Lahenmans un citi. Kopš 2016. gada septembra Kristaps izpilda čellu grupas koncertmeistara pienākumus Briseles Filharmonijas Orķestrī. Kristaps Bergs tika nominēts Lielai Mūzikas balvai par Izcilu interpretāciju Vitolda Ļutoslavska Čellkoncerta atskaņojumā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģenti Kristīnu Posku.